İç Dünyamız : Yatak Odası


Yatak Odanıza Daha Önce Bu Gözle Baktınız Mı?


 • Seçimlerimiz, ihtiyaçlarımızın, hayata bakış açımızın ve kendimizi ifade edişimizin bir göstergesi olabilir. Tesadüfen yaptığımızı düşündüğümüz seçimlerin arkasında farklı duygular yatabilir ya da hayatımızda değiştirmek istediğimiz durumların kitlendiği noktaları ufak detaylara dikkat ederek yorumlayabiliriz.
  Dikkatimizi yatak odamıza yöneltmek için birkaç soruyla başlayalım. İsterseniz bir kenara not alıp sonrasında üzerine düşünebilirsiniz. Başta anlamlı gelmeyen noktalar dikkatlice düşündüğünüzde hayatınızda farklı bir akış başlatabilir.
   
  - Yatak odanızda ayna bulunuyor mu?
  - Başucunuzda kaç tane komodin var?
  - Yatağınız yerden yüksek mi yoksa direkt yere mi temas ediyor?
  - Yatağınız oda kapısı ya da banyo kapısının karşısında mı?
   

Yatak odanızda ayna bulunuyor mu?

Yatak odaları sakinleştiğimiz, uykuya geçtiğimiz bir alandır. Aynı zamanda iç dünyamızı, ikili ilişkilerimizi, kendimizle olan bağımızı temsil eder. Aynalar ise “reflection” yani yansıma enerjisi yaratırlar.
Yatak odanızda ayna varsa ve dışarıyı görüyorsa, görünen ne varsa onu yatak odasının içine yansıtır. Bize ait olmayan kontrolsüz bir enerjiyi evimize davet etmek istemeyiz. Ayna yatağı direkt olarak görmemeli, bu uykudan uyanmanızı zorlaştırabilir ve güne enerjik başlamanıza engel olabilir çünkü ayna yansıttığı her şeyi çoğaltır ve sabitler. Bizi yattığımız halimizle yansıtması yin enerjinin artmasına ve yatayda kalmamıza sebep olur ve çiftler için bu enerji iyi değildir. Aldatma enerjisi oluşturabilir.
Eğer odanızda mutlak ayna bulundurmak istiyorsanız, gardırobun içine yerleştirebilirsiniz yahut geceleri üstünü örtebilirsiniz.  Böylece olumsuz etkileri azaltabilirsiniz.

 

Başucunuzda kaç tane komodin var?

Uyum ve denge için yatağın iki yanında da komodin bulundurmak gerekir. Özellikle evliyseniz hayatınızda o kişinin yerini de dengelemek adına bu çok önemli. Yahut bekârsanız ve evlenmek istiyorsanız ya da hayatınıza birisinin girmesini istiyorsanız onun için yer açmanız gerekir. Yatağın yanına bir komodin ekleyerek bu enerjiyi oluşturabilirsiniz.
 

Yatağınız yerden yüksek mi yoksa direkt yere mi temas ediyor?

Yatağınız direkt yere temas ediyorsa bir şekilde yerden hafifçe yukarı kaldırmak gerekir. Aksi durum enerji akışını engeller ve nerede durgunluk oluşursa enerji o alanda azalır.
 

Yatağınız oda kapısı ya da banyo kapısının karşısında mı?

Kapılar enerjinin giriş ve çıkışının olduğu hatta hızla aktığı alanlardır. İdeal olarak, yatağımızda hâkimiyetin bizde olmasını isteriz. Bu durum enerjisel olarak ev dışı hayatımızda da kontrolün bizde olmasını sağlar. Hayatımıza ansızın giren kişi, olay ve teklifleri kontrol edebilmemizi sağlar. Bunun için yatağınızın, yataktayken kapıyla aynı hizada olmadan kapıyı görebileceğiniz şekilde yerleştirilmesi gerekir.
Yatağınızın kapıyla aynı hizada olmamasının bir başka nedeni de, yatağınız bu konumdayken qi'nin (yaşam gücü enerjisi) kapıdan içeri ve doğrudan yatağa girmesidir. Bu sebeple uykuya dalmanız zorlaşır, dinlenmiş uyanmazsınız.  Kapının açık olması yatağın karşısında olması sizi tedirgin edebilir. Uyurken kendinizi güvende hissetmelisiniz, endişeli ve savunmasız değil.
 
En başta da ifade ettiğim gibi yatak odası iç dünyamızı, ikili ilişkilerimizi, kendimizle olan bağımızı temsil eder. Bu ufak detaylara dikkat ederek hayatımızı ve kendimizi dönüştürmek için gereken ilk adımı atabiliriz.
 

Yatak Odası için Uçucu Yağ Karışımı

3 damla sedir
2 damla lavanta
1 damla ylang ylang